Başkanın Mesajı

Mesudiye Belediyesi

Sevgili Mesudiyeli hemşerilerim!

Mesudiyeli olmanın en güzel hazzını hep birlikte yaşıyoruz. İlçemiz gerçekten yaylalarıyla, köyleriyle, mahalleleriyle kısacası havasıyla, suyuyla ,doğal güzelliğiyle bambaşkadır Mesudiye’miz.
 
İnsanlarımız merttir, misafirperverdir. Türkiye'nin neresinde yaşarsa yaşasın, yaşadığı yerde kendini sevdirmiştir, çalışkandır vefalıdır. Doğduğu yeri unutmaz, ahde vefalıdır. Bu değer ve güzelliklerimizi hep birlikte koruyalım.
 
Sevgili hemşerilerim, bildiğiniz gibi  ilçemiz 1960 yıllarından itibaren büyük göç verdi. Mesudiye, Türkiye genelinde en büyük göç veren ilçelerin başında geliyor. Bugün İstanbul'u, göç aldığı ilçeler bazında incelersek en büyük ilçe nüfusu Mesudiye’mize ait olduğunu hepimiz görebiliriz. Bu durum göç eden insanlarımızın sorunlarını çözmüştür, hatta bu insanlarımız o kadar güzel kendilerini yetiştirmişlerdir ki, şu anda bir çoğu iş adamı, bürokrat, siyasetçi hepsinden önemlisi vatanlarına ve milletlerine faydalı birer insan olmuşlardır. Ancak geride bıraktıkları memleketlerinde yetişmiş insan gücünün azalması geride bırakılan yaşlı nüfusun fazla olması ilçemizin gelişimini durdurmuştur.
 
Bugün köylerimize ve mahallelerimize baktığımızda hayvancılık ve yaylacılık bitme noktasına gelmiştir. Buradan gençlerimize, asgari ücretle çalışan insanlarımıza, işsizlik nedeniyle geçinemeyen hemşerilerimize çağrıda bulunuyorum: Gelin arazilerimiz ve yaylalarımız bom boş. Evin ve işin yoksa veya zor geçiniyorsan gel devlet yardımıyla veya kendi imkanlarınla hayvan al, kendi kendinin patronu ol. Yarın geç olabilir, çünkü büyük şehirlerin yarınların ne olacağı belli değil ama Mesudiye'de bir evlek yer eker aç kalmazsınız.
 
Dünyada küresel ısınma nedeniyle büyükşehirler yaşanılamaz duruma gelmeden yaşanılabilir duruma gelen ilçemize gelmekte geç kalmayalım! Çünkü yakın zamanda ilçemize geriye göç başlayacaktır. İklimimiz değişiyor, ılıman bir iklime doğru gidiyor.
 
Bizlerde bu gelişmeleri göz önüne alarak Mesudiye Belediyesi olarak gelişim hareketi başlattık. Başlattığımız bu gelişim çalışmalarını internet sayfamızda ki diğer bölümlerden görebilir, takip edebilirsiniz. Amacımız, bir çok konuda geri kalmış ilçemizi geleceğe hazırlayarak yaşanılabilir hale getirmektir. Bununla ilgili çalışmalarımız her anlamda devam etmekte olup; siz değerli hemşerilerimizin bize yerelde inanarak ve güvenerek destekler, bizleri yalnız bırakmazsanız kısa zamanda ilçemizde bir çok büyük projelere birlikte imza atarak Mesudiyeli olmaktan onur duymaya devam edeceğiz.
 
Birlikte el ele, daha güzel Mesudiye’yi imar etmek dileğimle.
 
Selam ve Sevgilerimi iletiyorum…
 
İsa GÜL
Mesudiye Belediye Başkanı