Hayvan Pazarı

Mesudiye Belediyesi

MESUDİYE BELEDİYESİ HAYVAN PAZARI

11 Mayıs 2013 Cumartesi Günü Ordu AK Parti Milletvekili Syn. Fatih Han ÜNAL’ın katılımıyla açılışı gerçekleşti. Milletvekili’nin yanı sıra açılışa Mesudiye Kaymakamı Sn.Taner BOLAT, Mesudiye Belediye Başkanı Sn. İsa GÜL, Gölköy Aydoğan Belde Başkanı Sn.Fikri ULUDAĞ, Mesudiye AK Parti İlçe Başkanı Birol YILMAZ, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdür Vekili Sn.Mehmet SOYLU, Mesudiye İlçe Müftüsü Sn. Adem DURSUN, Mesudiye Milli Eğitim Müdürü Vekili Sn.Atilla ARICAN, Mesudiyenin Köy ve Mahalle Muhtarlarının Yanı Sıra Mesudiye Halkının katılımıyla Mesudiye hayvan pazarının açılışı gerçekleşti.

Açılış konuşmasına Mesudiye Belediye başkanı Sn. İsa Gül Yaptı;

Sayın Milletvekilim, Sayın Kaymakamım çok değerli misafirler kıymetli Mesudiyeliler hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere Mesudiye ilçemizin başlıca geçim kaynağı hayvancılık üzerine kuruludur. Hayvan pazarının eksikliğini yıllardan beri hissediyoruz. En son yaklaşık 10 yıl önce Mesudiye ilçemizde bir hayvan pazarı kurulu idi ilçemizin aşırı göç vermesi nedeni ile hayvan pazarı kapandı. Mesudiye belediyesi olarak köylümüzün ineğinin, danasının, koyunun kuzusunun para etmesi için böyle bir hayvan pazarının açma gereği duyduk. Bu Pazar Mesudiye belediyesinin değil üreticimizin, köylümüzün ve çiftçimizin pazarıdır. Bu pazarımıza sahip çıkacak olan köylümüz, üreticimiz ve çiftçimizdir. Buradan şu çağrıyı da yapmak istiyorum üreticimiz, çiftimizin hayvanlarını köyde satmak yerine burada satmasını öneriyorum çünkü bir alıcıyı köyünüze çağırdığınızda havyanınız daha ucuza gidecektir. Özellikle muhtarlarımızın bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Belediyemizin kısıtlı imkânları ile köylümüzün halkımızın muhtarlarımızın yoğun isteği üzerine bu pazarı kurduk. Pazarımızda Mesudiye belediyesinin veteriner hekimi bulanacak hayvanlar kontrolden geçtikten sonra alıcısı ile buluşacak. Ben son olarak emeği geçen Mesudiye belediyesi personeline çok teşekkür ediyor, tekrardan hepinize hoş geldiniz diyorum.

Daha sonra sahneye konuşmasını yapmak üzere Ordu AK Parti Milletvekili Sn. Fatih Han ÜNAL çıktı;

 

Sayın kaymakamım, değerli belediye başkanım, değerli ilçe başkanım ve misafir belediye başkanımız, teşkilat mensuplarımız, kıymetli hemşerilerim Mesudiye’nin değerli insanları ve Mesudiye’nin çok kıymetli basın mensupları öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum saygı ve selamlarımı sunuyorum. Hayvancılık ile ilgi Mesudiye Belediyesi tarafından çok güzel bir adım atılmış. Ben başkanımız başta olmak üzere bu konuda emeği geçen tüm Mesudiyelilere teşekkür ediyorum. Buraya hayvanlarını getirip bu işe destek olanlara da sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Değerli kardeşlerim Mesudiye’nin gelişmesi bence hayvancılığa bağlıdır. Neden diyeceksiniz biz tarım il müdürümüz ile görüşmelerimizi yaptık tarım bakanlığı ile görüşmelerimiz yaptık ve o görüşmelerde bize verilen bu bölgenin bu coğrafyaya en uygun yapı hayvancılık özellikle Mesudiye için söylüyorum Mesudiye’nin meraları, çayırları, otlakları buna çok müsait. Biz diyoruz ki başta devlet olmak üzere kaymakamlığımız ile birlikte bunun önünü açacağız hatta destekleyeceğiz. Ben tekrardan emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum.