Mezbahane

Mesudiye Belediyesi

MESUDİYE BELEDİYE MEZBAHANESİ

 

Mesudiye de atıl durumda 3 yıldır kapalı olan Mezbahane (Hayvan Kesim Yeri) Mesudiye Belediyesinin 14 aylık büyük gayret ve çalışmaları il 18.06.2010 Cuma günü hizmete girdi.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün göreve gelir gelmez öncelikli gündemine alarak mezbahanenin iç ve dış tefrişatının belediyenin tüm imkansızlıklarına rağmen yolunu dahil yaparak ilçe halkının çağdaş ve hijyenik ortamda et ve et ürünlerini tüketebilmesi için belediye Veteriner Hekimi kontrolünde hizmete açılmıştır.

Açılışa İlçe Kaymakamı Rıza GENÇOĞLU, Tüm Daire Amirleri, Köy Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Esnaf ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan İsa GÜL artık ilçe halkı korkmadan sağlıklı hijyenik et yiyebilirler çünkü bunu sağlamak için 14 aydır çaba gösteriyoruz. Bunun için sözleşmeli Veteriner Hekim çalıştırmaya başladık. Zabıta birimimiz Tarım İlçe Müdürlüğüyle ortak çalışarak kaçak ve sağlıksız hayvan kesimini önleyeceğiz. Kurallara uymayan kasaplara ve satıcılara en yüksek para cezası ve kapatma cezası uygulanacaktır. İnsanlarımız ilçe kasaplarından gönül rahatlığı içinde alış veriş yapabilir. Halkımız şikayetlerimizi belediyemize yapabilirler. Köylerimizin hayvanları da en güzel şekilde ilçemizde değerlenecektir. Mesudiye Esnafımız değişiyor ve gelişiyor gelin hep birlikte ilçemizden alış veriş yapalım ve şikâyetleriniz olursa birlikte paylaşarak çözelim.